Objavte silu Amarantu

Amarant, alebo tiež láskavec, patrí medzi nepravé obilniny a bol pestovaný už starými Máyimi, Aztékmi a Inkami. Pre svoju vysoko výživovú hodnotu a nenáročnosť pri pestovaní je nazývaný plodinou tretieho tisícročia. Amarant je svojimi vlastnosťami dôležitý ako prevencia pre všetky vekové kategórie. Zvláštny význam má pre malé deti (lyzin podporuje tvorbu mozgových buniek) a pre športovcov (minerály, vitamíny, nasýtené mastné kyseliny a kvalitná bielkovina podporuje rast svalovej hmoty). U staršej generácie podporuje regeneráciu buniek a významne ovplyvňuje látkovú výmenu.

 

Pri porovnaní s bežnými cereáliami (pšenica, ovos, jačmeň, žito, ryža, kukurica) je zrno amarantu bohatšie na bielkoviny, vlákninu, kvalitné oleje, minerály a vitamíny.

 

AMARANT NEOBSAHUJE LEPOK a je prirodzene bezlepkovou surovinou. Použitie výrobkov z amarantu je mimoriadne vhodné pre pacientov s celiakiou, pacientov s potravinovou alergiou a prikrmovanie kojencov.

 

AMARANT MÁ VYSOKÝ OBSAH BIELKOVÍN v porovnaní s bežnými cereáliami (až 18.5%). Bielkovina amarantu je svojou kvalitou podobná bielkovine živočíšnej, ale neobsahuje nasýtené mastné kyseliny a cholesterol. Cenné je vyvážené zloženie vzácnych esenciálnych aminokyselín, predovšetkým lyzinu a tryptofánu. Preto je vhodné doplniť stravu o amarant u vegetariánov, športovcov a chorých – teda tam, de je nutné vzhľadom k nekompletnej strave, alebo veľkej fyzickej záťaži, zaistiť dobrú výživu bielkovinami.

 

AMARANT OBSAHUJE MINERÁLNE LÁTKY vápnik, horčík, draslík, železo a vitamíny radu B (B1 a B2), antioxidant E a vitamín C. Zrno amarantu je 3x bohatšie na vlákninu než zrno pšenice. Znižuje hladinu cholesterolu, znižuje riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka, blahodárne pôsobí  pri prevencií a liečbe zápchy. Vzhľadom k tomu, že škrob s malými zrnkami veľmi dobre viaže vodu, je možné použiť amarant ako múku pri liečbe hnačiek a zápalových ochorení čriev.

 

AMARANTOVÝ OLEJ je najbohatším rastlinným zdrojom vzácneho SQUALENU. Táto látka významne podporuje imunitný systém a regeneračné schopnosti organizmu pri strese a rádioterapiách. Je silným antioxidantom pôsobiacim vnútorne a navonok, podporuje tvorbu užitočného cholesterolu HDL, dodáva bunkám potrebnú energiu. Preventívna doporučená dávka squalenu na deň je cca 50mg. Pri 20% podielu odtučnenej amarantovej múky v našich výrobkoch obsahuje 100g výrobku 10mg squalenu, teda približne 1/5 doporučenej dennej dávky.

 

AMARANT PRI REDUKČNÝCH A DIABETICKÝCH DIÉTACH – zastúpenie cukrov v zrne amarantu je unikátne, amarant takmer neobsahuje jednoduché cukry. Vďaka obsahu zložitých cukrov – škrobu amylopektinu a tým nízkemu glykemickému indexu, je vhodný pri diabetickej diete u pacientov s cukrovkou, nespôsobuje rýchle vyplavovanie inzulínu do krvi a tým znižuje ukladanie tukov v organizme, výhodné pre obéznych pacientov na redukčných diétach.